укр eng
Держава не здатна самоочиститись?
53
33

    Що ми можемо протиставити Росії, коли в неї більша територія, більша кількість населення, відповідно більша чисельність  армії? Могли б протиставити дуже сильну зброю: справжню демократію, боротьбу з корупцією,  реальну люстрацію. Але цього поки що немає. Бо цьому опираються усіма ймовірними  і неймовірними засобами  вчорашньо - сьогоднішні.

      От вам наочні приклади.  Історія кадрової хірургії, що впровадив у Вінниці голова облради Сергій Свитко, відмовившись підкилимно  підписувати контракти з 32-ма головними лікарями – лише після обговорення із колективами та громадськістю – вже стала епопеєю. За нею слідкує чимало областей, у декотрих  почали  приміряти  на себе такий спосіб  люстрації у медичній галузі. Отож доки інші аналізують  і зважують,  у себе в області Сергій Свитко став привабливою мішенню для  нападок опонентів та «беспредельного»  самозахисту  особливо впевнених  у користі для людей власних   «звитяг»  у медичній галузі.   

 То сесія облради зривається, то депутати, звісно за розіграним сценарієм,  ідуть  в обхід голови облради скаржитись  голові вінницької ОДА, мовляв,  дуже хочуть працювати на користь громади, а їм  у цьому  заважають; то прокуратура області не реагує на запити голови облради; то декотрі ображені екс-головлікарі побігли захищати честь і гідність у суди...

      Тобто, тектонічні  зсуви у свідомості більшості депутатського корпусу  області та всіх солідарних з ними  так і  не відбулись.   Хоча, можливо, більшість з тих депутатів, котрі беруть участь у процесі  боротьби «за владу Рад на Вінниччині без Свитка»  і не здогадуються у яких неоднозначних іграх їм відводиться роль статистів. І що  подібні їхні  акції – просто чергові теми для «мочилова».  

  І от, здавалося б, перша невелика перемога у суді: виграна справа голови облради проти колишнього головлікаря обласної МСЕК Віктора Власюка. Тут слід зазначити, що проти кандидатури згаданого медика були масові мітинги й акції активістів різних громадських організацій, котрі вважали, що створенню негативного іміджу МСЕК багато  в чому зобов’язана  головному лікарю, а головне -  вони переконували, що інвалідність на Вінниччині практично нікому без грошей не дають.  

На адресу керівництва Вінницької обласної Ради надходили чисельні скарги щодо корупційної діяльності Віктора Власюка. Навіть Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій розкритикував стан корупції в медичних закладах області: “По Вінниці найбільше скаржилися на головного лікаря експертної комісії, яка видає довідки про інвалідність. Жінка з міста Бар сказала, що у хворої на шизофренію сусідки щороку вимагають 2 тисячі гривень. Чоловік після двох інсультів та операції на серці мав заплатити за групу 3 тисячі доларів. Він не мав таких грошей. Лікарі написали, що здоровий.  Питаю: навіщо платили? Кажуть - бо довідку не видають, а поскаржитися немає кому. Скрізь кругова порука. А взагалі у країні треба міняти все кардинально. Страшно, що відбулася така масштабна революція, загинули люди, а в нас залишилися старі чиновники, старі керівники”.

   Отже у день, коли планувалося офіційне представлення трудовому колективу нового виконувача обов’язків головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи Валентина Фіщука, його(представлення)  не сталось.  Представники охоронного формування  “Гепард” не допустили до приміщення Валентина Фіщука та керуючого справами апарату обласної Ради Степана Нешика, заблокувавши вхід до комунального закладу. У відповідь -  голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до прокуратури Вінницької області і начальника управління УМВС у Вінницькій області з вимогою негайно вжити заходів відповідного реагування. Однак,  представив нового керівника МСЕК сам, наступного дня, але в іншому приміщенні.

    Отож маємо ворогів  зовнішніх і внутрішніх. Держава не здатна самоочиститися, тому їй доведеться допомогти, максимально  видавлюючи  з влади корупціонерів і сепаратистів. Нам не потрібен великий Майдан, але нам знадобляться сотні маленьких майданів по всій Україні, аби влаштовувати нестерпні умови існування кожному злодію, кожному ворожому агенту та шпигуну.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані