укр eng
Влада, гроші, дві громади
40
31

25 липня 2014 року в Пирятинській районній раді проходила зустріч з лідерами громадських організацій. За словами Сергія Пазюка, голови районної ради, метою зустрічі є ознайомлення з роботою громадських організацій, які працюють в Пирятинському районі та шукають можливості до співпраці з владою району.

Голова районної ради закликав дієві об'єднання брати участь у засіданнях профільних комісій районної ради та надавати рекомендації з питань, що стосуються сфери їх діяльності, а також брати участь у всеукраїнських і обласних конкурсах та проектах розвитку територіальних громад.

На зустрічі були присутні керівники громадських організацій Ірина Таран (ГО "Жіночі ініціативи"), Людмила Велігоцька ("Спілка підприємців Пирятинськго району"), Віктор Мінкін ("Громадський Майдан Полтавщини").

Ірина Таран відмітила малоактивність громадських організацій Пирятинщини. Аби змінити ситуацію накраще, вона запропонувала проводити роботу з навчання членів громадських організацій, у результаті чого вони вмітимуть писати програми, які фінансуються з обласного, районного та місцевого бюджетів. Представники цих об'єднань на її думку, повинні відвідувати засідання постійних комісій районної ради, щоб розумітися в тому, що діється в районі.

Але дана ситуація насторожує. Залежність від тих осіб, що мають відношення до розподілення коштів, перетворює громадських діячів на безвільних створінь. Відтак, співпраця з владою вимагає поміркованості та розуміння наслідків власних дій.

Громадські активісти Пирятинщини продовжують робити свою справу, реалізовувати ідеї, втілювати у життя проекти, проводити заходи, займатись волонтерською діяльністю. І в цьому бачуть свою місію, свій головний захід.

Як наприклад, ГО "Літтерра", учасники якої - письменнки-волонтери - в рамках договору про співпрацю з територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району надають соціально-педагогічні послуги відвідувачам центру, пенсіонерам та інвалідам.

Саме з бажання віддавати, а не брати народжується громадянське суспільство. Нерозуміння цього породило шизофренічне роздвоєння місцевих громад. Одні не здатні й кроку зробити, допоки не відчують уваги від чиновника, а другі - вкладають у проект свої заощадження. Так з'являється унікальний причинно-наслідковий зв'язок: влада-гроші-дві громади.

 

Категорії: Блогосфера Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані