укр eng
Оператори стануть законними журналістами, а не «складальниками машин»
140
143

Нині журналістами мають право називатися ведучі, кореспонденти, оглядачі, редактори, члени редакцій та редакційних колегій. Оператори фото, відео й монтажу в державному класифікаторі професій прирівняні до «складальників машин». На практиці це означає нижчий соціальний статус, оклад і пенсію – при тому що оператори за редакційно-посадовими обов’язками прирівняні до журналістів.

 

Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» зареєстрували у Верховній Раді України 7 листопада 2013р. Він посилить соціальний захист операторів, прирівнявши їх до працівників творчої, а не суто технічної професії.

 

Зміни стосуються кіно- й телеоператорів, режисерів та інших працівників ЗМІ, коли вони входять до складу відряджених творчих груп, а також операторів фото, відео та монтажного устаткування, які за теперішнім класифікатором професій належать до восьмого розділу та прирівняні до складальників машин. Тимчасом як журналіст, кореспондент, оглядач та інші потрапили до другого розділу, що передбачає високий рівень знань у галузі технічних, гуманітарних та інших наук.

 

Ілюстрація сайту http://vector-images.com/clipart/clp959842/?lang=rus

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані