укр eng
Чи за Інтернет-журналістикою майбутнє?
53
18

Інтернет-ЗМК, на відміну од традиційних, мають чимало переваг. Це, приміром, і приголомшлива оперативність, і максимальна деталізація події завдяки можливості постійно додавати нові подробиці в режимі реального часу, і широке застовування поряд із текстовою складовою журналістського доробку фотографій, графіки, аудіо- та відеоматеріалів... Та перелік, за великим рахунком, можна вести до нескінченності! Але Інтернет - штука цікава: поряд із десятками переваг є і десятки вад, які, можливо, колись зведуть усі принади електронних видань нанівець.

От, приміром, що робити з тим, що журналіст Інтернет-ЗМК часто оперативності досягає коштом перевірки інформації? Знаємо ж, скільки недостовірних повідомлень виникають на цілком поважних новинних порталах (особливо класно за цим спостерігати у нинішніх суспільно-політичних умовах). Пригадується, чи то у Штатах, чи то десь там іще звільнили редактора стрічки новин одного порталу, позаяк той упродовж кількох років... вигадував новини!

Окрема тема - реклама в Інтернеті. Якщо ще кілька років тому вона не створювала жодного дискомфорту, то нині при вході на новинний сайт вам не лише запропонують "лайкнути" його через усі можливі соціальні мережі, але й, цілком імовірно, перенаправлять на ресурс із продажу піґулок для схуднення...

Тепер реклама просто скрізь. А останнім часом додалася ще одна "фішка": заходиш почитати новини, а тут із колонок на повну волає щось на зразок "Бажаєш кави?". Рекламні ролики вже активізуються самі собою; щоби насолодитися ними, вже не потрібно випадково клацнути на якесь посилання.

А горезвісний правовий аспект діяльності Інтернет-ЗМК? Із одного боку, певна річ, чудово, що Мережу важко, практично неможливо, я б сказав, піддати цензурі. Але ж із боку іншого це де-факто означає "пиши, що заманеться".

Крім вищевикладених вад Інтернету згадалася ще одна. Декілька років тому редакція рідного мені видання була на три години паралізована через те, що разом із розсилкою якоїсь інформагенції прийшов вірус. Як убезпечити себе від такого? "Антивірусники" з темпами написання вірусів невідомими хакерами просто не встигають доповнювати свої бази.

Озираючись на події останніх кількох тижнів в Україні, можу припустити, що не за горами варіант, коли за несхвальний коментар до статті про якогось політика за тобою приїздитимуть "люди в чорному". Про жодну полеміку з іншими користувачами та/або з автором допису тут ітися вже не може. ІР-адреса, панове, - така штука, що її рідко виходить надурити (принаймні, пересічному користувачеві Інтернету).

Дуже хочеться, щоб електронні ЗМК позбавилися всіх цих вад, але для цього має бути комплексне рішення. Можливо, у користувачів цього ресурсу є думки з цього приводу? Я з величезним задоволенням їх почитаю! А ще, може, хтось назве інші вади, загрози в Інтернет-виданнях? Заздалегідь дякую!

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані