укр eng
Юридичний лікнеп на радіо: чого не почули слухачі
110
72

Спробу радіо "Ера FM" озброїти своїх слухачів знаннями про закони і права можна привітати. Однак поки що подання інформації нагадує урок математики, на якому вголос зачитують табличку множення і складні формули, не пояснюючи, як їх застосувати в житті. 

 

Ранком після випуску новин о 7-й годині намагаюся дослухати до кінця юридичні поради на радіо "Ера FM". Знати свої права і вміти ними користуватися не завадить нікому. І заголовки цієї рубрики привабливі. Ну хто ж не захоче дізнатися, скажімо, як не переплачувати в РАГСах? Але заголовок - єдине, що не лишає розчарування в цьому інформаційному продукті. Адже після нього ведучий просто зачитує норми законодавства, зрідка їх коментуючи - та й то непростою юридичною мовою.

 

У згаданому випуску про РАГСи поміж інших тем (яких було так багато, що пригадати вже складно) згадувалося питання зміни прізвища. Чом би не взяти вузький аспект і не розповісти детально про це? Куди звертнутися, з якими документами, скільки й куди слід заплатити, щоб змінити прізвище? Чом не побудувати цей матеріал, як сюжет: на початку дати історію з життя, а потім коментарі юристів і чиновників, підсумок-порадник, у якому озвучити кілька пунктів простими словами:по-перше, що громадянин зобов'язаний зробити, коли вирішив змінити прізвище; по-друге, чого від нього не мають права вимагати (документи, завірення, додаткові платежі тощо); по-третє, куди і як звернутися, якщо права громадянина хочуть порушити. 

 

У теперішньому вигляді юридичний лікнеп на радіо "Ера FM" із цитуванням законів, їхніх точних назв і реєстраційних номерів без прив'язки до реального життя можуть слухати хіба що юристи. Але вони й без радіо знають ці норми або принаймні де їх шукати.

 

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані