укр eng
Єврореволюція вінницької влади
81
54

Абсолютно очевидно, що для української влади масовість і стійкість Євромайдану стала абсолютною несподіванкою. Але так само очевидно, що владу ніхто не дарує, її завойовують. А  ментальна  особливість нинішніх українських  можновладців полягає  в тому, що вони  так просто,  ні під яким соусом  владу не віддадуть. 

Щоправда,  є побоювання щодо  введення  в країні надзвичайного стану.  Так, це можливо, якщо президент Янукович його оголосить, а Верховна Рада  затвердить.  Але ще треба, щоб  хтось виконав цю «брудну роботу». Хто візьметься?  Більше того, коли на вулиці мітингують по півмільйона людей, надзвичайний стан не вводять.    І головне -   якщо ти придушуєш масові невдоволення, то треба кинути «кістку», щоб закрити рот якщо не всім, то бодай переважній більшості. Тобто, потрібен ресурс, а де він? Де гроші?  Наш «батя» вже так доторгувалися, що нічим здачі давати.

 А що там влада на  місцях? Скажімо, на  Вінниччині продемонстрували незгоду з припиненням курсу на Євроінтреграцію.

Наступного дня після урядової заяви голова вінницької обласної ради Сергій Татусяк виступив зі своєю заявою: « Євроінтеграція не відміняється! Україна продовжує крокувати в Європу! Вважаю рішення уряду про призупинення питання підписання Угоди про асоціацію України з ЄС не до кінця зваженою…. Альтернативи європейській інтеграції немає». 

    А   28 листопада депутати вінницької міської ради затвердили рішення про однозначну підтримку європейського курсу України і відправили телеграмою текст заяви президенту України Віктору Януковичу, президенту Європейської комісії Жозе Мануелю Баррозу та президенту Ради Євросоюзу Герману Ван Ромпею. Цим же рішенням площу біля одного з символів Вінниці -  вежі, що у  сквері  названо Європейською.  А на майдані Незалежності, біля міської ради в той же день установили  прапор Євросоюзу. 

    Другого   грудня у Вінниці за ініціативи громадських діячів, яку підтримала  міська рада Вінниці та її голова Володимир Гройсман створено Громадську раду «Вінницький Євромайдан». ЇЇ мета – координація дій для недопущення провокацій та сутичок, що змогло б спричинити силові дії з боку правоохоронних органів.

   Взагалі, після відомих подій у Києві  в ніч на суботу 30 листопада, вінницька влада опинилась  у досить скрутному становищі. Або вона відповідає настроям людей  відповідними, нехай і не такими  полум’яними,як того хочуть демонстранти,  заявами, або  віддає вуличні мітинги в руки радикалам і тоді й у Вінниці не далеко до кровних  сутичок.  Для того, щоб контролювати стихію, її треба очолити. Саме так і зробили у Вінниці.

  І, можливо, певне  вільнодумство місцевій владі,  дозволено саме «згори»: діяти за обставинами?

На це вказує і прийняте рішення на останній  позачерговій сесії обласної ради: і нашим, і вашим  зіграли, «засудити дії» і «компроміс». З ким шукати компроміс?  На знак  протесту прийняття цієї «золотої середини» більшістю  депутатів  облради  фракція ВО «Батьківщина» покинула сесійну залу. 

Після сесії голова облради Сергій Татусяк написав на своїй сторінці  у FB: «…віднайти порозуміння між владою та громадянами…». Про що взагалі мова?!  Лише про те, що влада буде триматись зубами до останнього, за кожне бодай незначне своє крісло і крісельце.

    У  країні класична  революційна ситуація: низи не  хочуть жити по-старому, а верхи не можуть правити по-старому.  І вихід  з цієї ситуації  один  -  ми його неодноразово  проходили в своїй історії.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані